Co to je Peace Blessing?

with Žádné komentáře

Všichni lidé sdílejí podobnou touhu – mít silné a krásné manželství a dobře fungující rodinu žijící ve světě míru.

Pro dosažení těchto ideálů založil Rev. Sun Myung Moon a jeho žena Hak Ja Han Moon organizaci s názvem Federace rodin za světový mír a sjednocení pro všechny lidi bez ohledu na jejich víru, náboženství, rasu či původ.

Jde o mezinárodní hnutí založené v roce 1994 pro manželské páry a jejich rodiny.

Jednou z našich hlavních aktivit je obřad obnovení manželského slibu, který nazýváme Peace Blessing.

Jsme stvořeni k tomu, abychom žili šťastný život ve světě krásy a dobra. Muži a ženy by se v ideálním případě měli stát pravými rodiči a mít dobré zdravé děti.
Ale realita je často odlišná, spíše bojujeme mezi sebou a máme problém udržet dlouhodobá manželství a harmonické rodiny. Většinou pak přenášíme tyto boje a problémy na naše vlastní děti a někdy se cítíme v konfrontaci s našimi problémy i beznadějně.

Skrze tento obřad dostáváme šanci začít znovu a pracovat na zlepšení naší rodinné situace – např. složitější situace v mezinárodních manželstvích. Jsem si jistá, že každý z nás čas od času čelí nějakým sporům ve svých vztazích. V tomto obřadě si potvrzujeme vzájemnou lásku a úctu:

  • slibujeme zůstat navždy spolu
  • slibujeme si věrnost a společné budování harmonické rodiny

V budoucnu chceme organizovat mimo jiné také různé programy, které vám pomůžou na sobě pracovat a překonat překážky ve vztazích. Tyto programy jsou většinou zdarma a jsou organizovány lokálně. Zahrnují sérii přednášek, např. Jakým jazykem lásky mluvíme, jak se naučit odpouštět, sdílet radosti, smát se spolu, budovat harmonickou rodinu atd.
Takže, všechno to začíná malým obřadem.

Nejdříve provedeme následující kroky:

  • vypijeme speciální víno, něco jako „víno milosti“ pro nový začátek, kterýjakoby vymaže vaši minulost a pomůže vám začít od znova (samozřejmě je důležité provést to s co největší upřímností)
  • po obdržení vína reflektujeme nad tím, jakým způsobem se oprostit od minulosti a odhodlat se pro nový začátek

Pak přijde Blessing
Pokropení vodou symbolizuje vaši obnovu jako manžel a manželka, kteří si společně berou zodpovědnost stát navždy bok po boku jako manželé.

Odstranění křivd
Abychom ukončili křivdy a těžkosti v nás, musíme se naučit vzájemně si odpouštět. Akt odpuštění je zde symbolicky proveden jemným láskyplným poklepáním partnera na zadní stranu ramena. Nejprve toto poklepání provede třikrát manžel manželce a poté manželka poklepe třikrát na rameno manželovi. Nakonec si manželé vzájemně slíbí, že už si nebudou nikdy ubližovat.

Toto je celý obřad. Pokud vás oslovil, připojte se!