Aktivity

Zajímavé přednášky na aktuální témata.

Právě pro vás je otevřen nový 8-týdenní kurz pro páry, který vám pomůže pochopit zákonitosti vztahu a opačného pohlaví. Poznáte zásady vstřícné komunikace, díky kterým lépe porozumíte sobě i svému partnerovi.

Co vás v kurzu čeká:

Osmi tématickými večery vás provedou zkušení lektoři a členové Federace rodin, kteří sami žijí v douholetém manželství a vychovali či vychovávají několik dětí. Jako manželé a rodiče si prošli četnými výzvami, takže témata, která s vámi budou sdílet, nebudou pouhou teroií, ale vycházejí z úspěšného překonání každodenních těžkostí, kterými v životě všichni více či méně procházíme. Každá lekce zahrnuje praktickou část a prostor diskutovat o vašich otázkách, výzvách či zkušenostech.

Tematické okruhy:

1. Příprava na báječnou cestu ve dvou 9. listopadu 2016
2. Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše aneb Jak se potkat na Zemi? 16. listopadu 2016
3. Jak může láska růst 23. listopadu 2016
4. Pět jazyků lásky 30. listopadu 2016
5. Principy vstřícné komunikace 7. prosince 2016
6. Náprava našich vztahů a odpuštění 14. prosince 2016
7. Intimita a sexualita 4. ledna 2017
8. Nalézání radosti v našem vztahu a představení Federace rodin 11. ledna 2017

 

Cena: kurz i jednotlivé přednášky jsou zdarma

Toto jsou naše aktivity, které připravujeme. Je mezi jinými i pořádání přednášek, setkání a diskuzí na zajímavá témata. Přijďte se na nás podívat. Sdílet své názory, vyslechnout si jiné a seznámit se se zajímavými lidmi. Máme mezinárodní základnu a díky tomu můžeme sdílet názory s různým historickým i kulturním pozadím. Navzájem se můžeme obohatit a přinést nová pochopení. Možná budete mít zajímavé nápady na ostatní aktivity, na pomoc potřebným, společné cesty na zajímavá místa a podobně. Jste vítáni a v průběhu našich akcí bude jistě k dispozici i malé občerstvení.

Společnost ve které žijeme se mění, jak tomu můžeme přispět my? Jak můžeme sami sebe naše rodiny a společnost pozitivně ovlivnit? Záleží vám na tom. Pojďme hledat to co nám je společné a jak si můžeme navzájem pomoci. Řešení je zřejmě více, při jejich hledání se měníme a uvědomujeme si jak jsme navzájem propojení. Žijeme v době, kdy se střetává západní a východní myšlení a je tedy jasné že očekáváme co z toho vzejde. My nebo naše děti budou zřejmě svědky přerodu naší civilizace. Bude to přerod nebo zánik? A jak to ovlivníme?

Oblastí je mnoho: politika, ekonomika, filozofie, náboženství, kultura, průmysl, sport, školství, medicína – vytvořili jsme civilizaci stojící na mnoho sloupech existence. Změna a nové impulsy budou zřejmě potřeba v každém z nich. Civilizace se měnila a mění do dnes. Jakým směrem ale vyrazí nyní?